Ja, hageeieren har rømt landet, og befinner seg på sydligere breddegrader. Har besøkt en av europas største sommerfuglparker. En eventyrlig opplevelse. Hadde ikke med systemkameraet, så mobilen fikk duge. Denne store blå er en Morpho pleides.
Parken er innendørs - som et kjempestort drivhus i to etasjer, med et galleri hvor man kan se ned på eksotiske planter og flagrende sommefugler i alle størrelse, farger og fasonger.
Den som har landet på en blomst, mener jeg er en Heliconius melpomene, også kalt postmann-sommerfugl.
Tror denne sorte og hvite er Parantica aglea melanoides. En sort som hører hjemme i Vietnam.
Noen søte eksotiske fugler bor også her inne i en varm og fukrig atmosfære.
Denne finner jeg ikke ut av hva er ...
...men den gule her er nok en i svalestjertfamilien. En postmann-sommerfugl flagrer bak.
Orkideer og eksotiske bladplanter overalt i sommerfuglparken.
Kan det bli vakrere? En Graphium agamemnon har landet på en orkide.
Lekker mat til sultne sommerfugler.
En Morpho pleides har landet på gemalens skjortebryst. Farvel til de flagrende skjønnhetene for denne gang!
Deler hos
...thanks so much for sharing these butterflies on this winter morning, Enjoy your holiday!
SvarSlettYou're welcome! Thanks a lot :)
Slett/Irene
Hej Irene!
SvarSlettSå fina fjärilar, det är en upplevelse att få se dem. Var för några år sedan till fjärilshuset i Stockholm,
mycket intressant. En riktigt fin fågel.
Hälsningar Marika
Hei, Marika!
SlettJa, det var så mange, og så flotte! Svært interessante skapninger også.
/Irene
Hello Irene :)
SvarSlettAll these gorgeous butterflies are a joy to behold. They took my breath away. Thanks for sharing, my day is brighter for having seen them.
All the best
Sonjia.
Hello Sonjia!
SlettThank you so much :) I had a great time with them.
Have a lovely weekend!
/Irene