'Frans Hals' er den første av hundetannliljene (Erythronium dens canis) som dukker opp. Søte som få er de. Noen dager med nær sommervarme har fått fart på våren. Frokosten inntas på terrassen, og første grillmiddag ute har vi hatt. Muligens rekordtidlig.
Da dukket også denne opp. Dagpåfugløye (Aglais io) var før en av de vanligste sommerfuglene her. Nå hadde jeg ikke sett den på flere år. Godt å se den igjen.
Julerosene (Helleborus orientalis) har tida si nå her hos meg. De første kom vel for et par uker siden. Denne står i et hav av hvite snøstjerner (Chonodoxa lucillae 'Alba').
Dette er nok den mørkeste Helleborus-hybrid jeg har. Fylt er den også.
Så klart er jeg her i dag også. Har fått sånn fin, ny mater.



.jpg)




Mørke juleroser ved hvite snøstjerner ser spesielt spennende ut.
SvarSlettDen fylte og mørke julerosa er også knall vakker.
Pluss ekornet !
Tusen takk! Ja, det er mye fint og spennende å se på denne tiden.
Slett/Irene
...Irene, I'm delights to see you bleautiful flowers, thanks for sharing them.
SvarSlettThanks a lot, Tom!
Slett/Irene
Hello,
SvarSlettI love all the flowers, what a beautiful sight to see. The butterfly is lovely and the squirrel is a cutie. Great photos.
Thank you for linking up and sharing your post. Take care, have a great weekend.
Hello,
SlettThank you so much. It's a beautiful time now. Happy weekend!
/Irene
Ja, de hadde mye fine juleroser de som fra Spiren. Mange av mine kommer også derfra. Din mørke fylte er veldig fin!
SvarSlettDet var tider, og moro å handle der! Tusen takk :)
SlettIt is lovely to see your spring flowers. It has been colder than normal here so things are slow to bloom.
SvarSlettYou're welcome. It har been cold for a long time, but this week warm. The trees are suddenly light green.
SlettBeautiful photography of nature's spring time gifts in your area ~ Wow! ~ Hugs ^_^
SvarSlettThank you for comments on my blog too ~
Thank you so much :) They really are gifts.
SlettHugs
SvarSlett
Beautiful and heartwarming photos.
SvarSlettThank you for kind comment.
Slett/Irene
Hej Irene!
SvarSlettSå vackra Hundtandsliljor och alla andra vårblommor. Har också köpt en hel del Julrosor på mässan, av gartneriet Spiren. Saknar dem. Härlig bild på ekorren.
Trevlig helg / Hälsningar Marika
Hei, Marika!
SlettTakker :) Ja, de sluttet dessverre å komme på hagemessen. God helg!
/Irene
Marvelous photography!
SvarSlettThanks a lot!
SlettSome wonderful flowers there, and I love the Red Squirrel and the Peacock butterfly. There are many around at the moment here.
SvarSlettThank you so much. I haven't seen the Peacock for a long time, but there are many others around.
Slett/Irene
Der er ikke noget skønnere end de mange forårsblomstrende planter, du viser billeder af i dag. Det eneste minus er, at de ikke holder ret lang tid.
SvarSlettDet er kanskje den fineste tiden. De holdt uvanlig lenge da det var kaldt gjennom mars og april, helt til denne uken.
Slett/Irene
Tænk at du allerede har grillet - og spist middag - i haven. Så varmt har det slet ikke været her.
SvarSlettDine billeder er meget dejlige og jeg nyder dem altid! De første blomster får særlig opmærksomhed og det skal de da også have.
Hilsner fra Ulla
Ja, det er bra tidlig. Som gode nordmenn iler vi ut (og spiser ute), så snart været tillater det :)
SlettTusen takk. Ja, de får all mulig oppmerksomhet!
/Irene
Such beautiful photos. I love it. Thank you for sharing. Hugs.
SvarSlettrsrue.blogspot.com
Thank you so much!
SlettHugs
Hello Irene :)
SvarSlettWOW! What a glorious sight to see so many lovely flowers, the white ones are carpeting the ground, and the blue one with the Peacock butterfly is a beautiful flower and photo. Isn't it lovely to eat meals outside in the warmer weather,
I also had my breakfast and lunch outside today.
Have a happy Sunday
All the best
Sonjia.
Hello, Sonjia!
SlettThank you :) I also enjoy eating outside. It's the summer feeling.
Have a lovely Sunday!
/Irene
I didn't know what is more beautiful -- those wonderful purple blooms or that gorgeous butterfly. What a splendid color contrast!
SvarSlettI love them both. Thanks a lot!
Slett/Irene
Beautiful captures! The butterfly really brings the whole post to life.
SvarSlettThank you so much!
Slett/Irene
Været har jo nærmest været helt sommerligt hos jer. Her går vi fortsat i det varme tøj. De små hundetand er vel nok søde. Det er dejligt, når der dukker en sommerfugl op, som man ikke har set i lang tid.
SvarSlettHilsen Elna
Ja, vi fikk en liten forsmak på sommer. Nå er det kjølig igjen, men så skal vi straks få noen dager med 20 +. Det var ekstra stas å se den sommerfuglen. Har fundert på hvor de har blitt av.
Slett/Irene
A beautiful spring with Dogtooth lilies and a Peacock Eye butterfly. Your garden is paradise.
SvarSlettThank you :) It's lovely here right now.
Slett/Irene
I love those purple blooms!
SvarSlettSome Spring favorites of mine :)
Slett/Irene
Hundetann er så fine! Jeg har fått en masse gravmyrt omkring julestjernene mine, så jeg må rydde skikkelig opp. Den ene julestjerna mi er sikkert kjøpt av samme leverandør, min komme i alle fall fra hagemessa. Husker de hadde så mye forskjellig og fristende!
SvarSlettJa, de er virkelig verd å dyrke! Huff. Invasive planter i nærheten av "skatter" er slitsomt. Jeg bruker også mye tid på å luke og rydde opp i sånt. Mange har juleroser (og annet) derfra. Det var jo rene godtebutikken!
SlettSe ven maravillosas todas esas flores. Que bien que desayunaste en la terraza. Besos.
SvarSlettGracias. Aquí en el norte apreciamos mucho comer fuera. Besos.
Slett/Irene